Over Skagerrak uten følgebåt
Mot slutten av sist påske padlet vi, to ganske vanlige havpadlere, Jarle Førland og Leiv Einar Gabrielsen, over Skagerrak fra Hirtshals i Danmark til Ulvøysund i Norge. Turen gikk helt som planlagt, og det ble en fantastisk opplevelse, skriver de to spreke padlerne. I denne utgaven av Padling kan du lese deres historie om ideen, treningen, planleggingen og gjennomføringen av turen. (hovedbilde øverst)
Kul i kajakk
Linus kikker litt overlegent på oss over solbrillene. Poserer villig for fotografen der han sitter i kassen sin, på akterdekk av mamma Tove Karin Olsen sin kajakk. Vi møtte dem i Bjørnsund, et pittoresk fiskevær på Romdsdalskysten. Det skriver Trond J. Hansen i en artig artikkel fra det en gang så folkerike øysamfunnet på Romsdalskysten, og om det å ha med seg hund på tur i kajakk. Les mer på side 30 og utover.
Spennende kajakkalternativ
Impex Force Cat 4 er et spennende alternativ for helge- og langturpadleren. Selv om kajakken har senkekjøl, skiller den seg på flere punkter markant ut fra den typiske Britdesign-kajakken. Fart og retningsstabilitet står i fokus. Rullevennligheten er også glimrende. Jan, Audun og Ronny har muligens svaret på om dette er båten du søker. Les mer i denne utgaven.

Lærer å takle frådende stryk
25 padlere har utfordret seg selv i heftige stryk på Divielva. Sikkerhet, redning og padleteknikk var tema for Målselv elvepadleklubbs årlige padlesamling, hvor deltakerne stilte med kanoer, kajakker, packrafts og elvebrett. Tre instruktører fra Norges Padleforbund (NPF) sto for det faglige programmet. Ole Åsheim har laget har laget en flott artikkel fra samlingen, rikt illustrert med actionbilder fra en stri elv.
Annet innhold i Padling 4:
8 Verdt å vite 1
Robust og vanntett boks
10 Verdt å vite 2
Ny Ally allround kano
12 Verdt å vite 3
Smart lite telt fra Primus
14 Her padler du
Næra rundt i kano
26 På tur i innlandet
Hva er padleglede?
28 Blinkskudd
Action og speilblankt hav
36 Praktisk
Vi bygger kanadisk kano del 3
40 Test North Shore
Trygg kajakk for korte turer
45 Fra kilde til fjord
På tur ned Glomma
51 Elveperle
Ticino – sveitsisk kvalitet
56 Testet og anbefalt
Turklær fra Stormberg
58 Heftig poesi
Hilsen til min Stella